06.10.2017.
Hrvatsku su na ovom događanju predstavljali studenti Mihaela Šišul, ujedno i vođa puta, Mateo Martinjak i Eugen Vušak, članovi radioamaterske udruge Hrvatski DX klub i donedavni učenici zagrebačke Tehničke škole Ruđera Boškovića.
Tijekom tih tjedan dana sudionici su razvrstani u 5 tzv. streamova (Morse, Tesla, Turing, Hertz i Marconi). Hrvatska je svrstana u Morse stream s HA, PA, OH, i ZS. Svaki dan su naši mladi predstavnici pohađali radionice i predavanja sa sudionicima iz svog streama.
Održale su se razne druge radionice poput radionice za izradu antena za 17 m. Te antene su se kasnije testirale, a tijekom tjedna i koristile za SOTA aktivnosti.
Održana je radionica za izradu CW primopredajnika za snage do 5W sa softverskom konfiguracijom za 17 m, kako bi mogli bezbrižno nastaviti radioamaterske aktivnosti pri povratku u Hrvatsku.
Osim praktičnih radionica održana su i predavanja o raznim radioamaterskim aktivnostima te demonstracije komunikacije preko satelita i drugih sličnih modova.
Mladi radioamateri iz Hrvatske su sudjelovali i u drugim aktivnostima poput rada na stanici pod oznakom GB17YOTA, radiogoniometriji na 2m i 80m te u komunikaciji s astronautima u Međunarodnoj svemirskoj postaji (ISS).
Osim aktivnosti u samom kampu organizirani su i posjeti u London, Bletchley Park te druge lokacije pogodne za SOTA aktivnosti.
Sudjelovanje naših mladih radioamatera u kampu YOTA organizirao je Hrvatski radioamaterski savez unutar programa javnih potreba Republike Hrvatske u tehničkoj kulturi. Program su podržali Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske i Hrvatska zajednice tehničke kulture.